Spiropali shpjegon si do të funsionojë stuktura për hetimin e 'KÇK': Gati para fundit të vitit

1573230092_spiropali5.jpg

Struktura e Posaçme që do të hetojë gjyqtarët dhe prokurorët e lidhur me krimi ose siç i ka quajtur kryeministri Edi Rama 'KÇK' do të jetë gati brenda këtij viti. Kjo ka qenë deklarata e ministres së Marrëdhënieve me Parlamentin Elisa Spiropali. Ajo tha se kjo strukturë nuk do ketë lidhje me vettingun dhe do funksionojë veçmas prej saj.

"Nuk ka lidhje me vettingun. Ky është specifikisht për të adresuar çështjen e krimit. Ligji do të jetë gati shumë shpejt, ndoshta shumë shpejt", u shpreh Spiropali.


Lajmi kryesor:

Spiropali: Pas Alvinit po përgatitet shpëtimi i 150 shqiptarëve të izoluar në kampin famëkeq në Siri


  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?×

Lajmi i fundit

John

Infektohet me COVID-19 kirurgu në Berat, përkeqësohet gjendja shëndetësore, shtrohet në spital