Sport – Real Madrid- Ancelotti: Ronaldo, çfare te them me teper?

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, eshte shprehur me superlativa te dielen per paraqitjen e Cristiano Ronaldos, pas fitores ndaj Granades (9-1) dhe pese golave te shenuar prej tij.
Tashme Ronaldo ka shkuar ne kuoten e 36 golave ne kampionat, duke qene para Lionel Messit (32).
"Cristiano eshte permiresuar shume ashtu si gjithe ekipi. Cfare te them me teper?", eshte pergjigjur  Ancelotti ne konferencen e shtypit.
"Eshte hera e pare qe ai shenon pese gola me Real Madrid. Kjo eshte shume pozitive per të dhe per ne duke patur parasysh ndeshjet e ardhshme", ka theksuar trajneri italian. /atsh/

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Organizonin lojëra fati në lokal, arrestohet 23 vjeçari në Librazhd, në kërkim bashkëpunëtori i tij! Nis hetimi ndaj 5 klientëve (EMRAT)