Sulmet e Ramës ndaj LSI, Kryemadhi: Na ka frikë, tenton të na censurojë në media! Opozita gati të vijë në pushtet (VIDEO)

Sulmet e kryeministri Edi Rama ndaj LSI, kryetarja e kësaj force politike, Monika Kryemadhi tha se këto vijnë pasi kryeministri e ka frikë LSI-në dhe se me censurime në media mendon se do të mposhtë këtë forcë.

“Rreziku i Ramës është LSI dhe kërkon të defaktorizojë LSI-në dhe mënyra se si po tentojnë ta censurojnë LSI tregon frikë nga ne. Normal që mund të mbyllsh një ekran apo portal të LSI por jo komunikimin derë me derë dhe shtrëngimin e  duarve me njëri tjetrin që është fushata më e mirë”, tha Kryemadhi.

Në lidhje me deklarata se opozita nuk është gati të vijë në pushtet, Kryemadhi i cilësoi si propagandë të qeverisë.

“Kjo është një propagandë e Ramës. Atij nuk i përgjigjet administrata dhe të punësuarit e tij. Nuk mund të detyrosh ti një punonjës të administratës dhe ti marrësh në telefon që të shkosh në fushatë apo mbledhje. I telefonojnë nga 40 herë që të shjkojnë në mbledhjet e partisë. Nuk mund të detyrosh ti një specialist që të paraqitet në mbledhje”, tha Kryemadhi.


Lajmi kryesor:

Largimi i Naços e Kokës/ Kryemadhi te '5 pyetjet': Ka mbaruar historia ku mundi i LSI-së shkon te bizneset personale! Marrim 34 mandate! Rama na ka frikë


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria do vijojë të mbyllet në orën 20:00/ A ju duket i drejtë vendimi i ekspertëve për të mos ndryshuar masat anti-COVID?×

Lajmi i fundit

John

Basha takim me sipërmarrësit në Durrës: Energjia në Shqipëri, në kolaps nga korrupsioni dhe monopolet