Super Berat Gjimshiti, i shënoi grekëve dy gola për tre minuta (VIDEO)

Berat Gjimshiti ka shënuar dy golat e parë sezonalë me Atalantën. Skuadra italiane luajti në Bergamo përballë Olympiacos, sfida e parë e raundit të 1/16-ve në Europa League.

Ekipi nga Pireu mbyllën pjesën e parë në avantazh, por zikaltrit e Gasperinit kanë përmbysur rezultatin me dy gola të njëpasnjëshëm të mbrojtësit të kombëtares shqiptare.

Gjimshiti gjeti golin e parë falë një realizimi të bukur me kokë në minutën e 61-të, ndërsa dy minuta më pas ndëshkoi përsëri grekët me një diagonale të saktë me të djathtën.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Bxl: 18/02/2022 09:43

    Po pse GJIMSHITI e jo DJIMSITI emri eshte emer nuk ndryshohet ne shkrim . E pastaj mirë DJ e thoni GJ po pse dhe SITI e thoni SHITI ? Se dhe DJOKOVIC e thoni XHOKOVIC e pse te DJIMSITI DJ eshte GJ e te DJOKOVIC DJ eshte XH ?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm