Tahiri komenton reagimin e ambasadës së SHBA: Nuk ka presion më të madh se ky ndaj gjyqtarëve

Ish-ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri, i pyetur nga gazetarët se çfarë qëndrimi ka ndaj reagimeve që bënë ambasada e SHBA në Tiranë dhe ajo britanike, ku e quajtën shkurajues dënimin e tij për shpërdorim detyre përballë akuzave të rënda, tha se ky është presion i madh ndaj gjykatës.

"Dekurajuese edhe për mua që i dëgjova ato deklarata. E theksoj, në kulturën time nuk flitet për një vendim gjykate, për më tepër nuk flitet për një vendim gjykate që nuk është zbardhur akoma", tha Tahiri.

I pyetur edhe një herë nga gazetarët për komentin e ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Tahiri tha: "Nuk është në kulturën time të flas për vendimin e gjykatave, e nuk e besoj ndodh dhe në Amerikë që një ambasadë flet mbi nje vendim gjykate, e nuk e besoj që mund të ekzistojë ndonje presion me i madh mbi gjyqtaret se sa ky".


Lajmi kryesor:

Tahiri: Reagimi i SHBA, presion ndaj gjyqtarëve! Drejtësi jo e plotë...Nuk mbaj letra kërcënuese ne xhep (VIDEO)


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO e nxehtë, Olta dhe Deamishel nuk përmbahen, futen në suitë, puthje në buzë e këmbë

VIDEO e nxehtë, Olta dhe Deamishel nuk përmbahen, futen në suitë, puthje në buzë e këmbë