‘Të shtyhet afati i ID deri më 30 prill’/Rama për kërkesën e opozitës: Bën sens, do e shqyrtojmë (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka lënë mundësinë e hapur për të shtyrë afatin e kartave të Identitetit deri më 30 prill, kërkesë kjo e opozitës.

“Kur bëhet fjala për zgjedhjet, zgjedhjet janë të përbashkëta, rregullat janë bashkërisht dhe çdo propozim i arsyeshëm që secila palë bën dhe është në interes të procesi zgjedhor, është i mirëseardhur. Bën sens dhe do të trajtohet me seriozitetin e duhur që të gjitha palët të jenë të barabarta”, tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama: Shtyrja e afatit të ID? Bën sens si kërkesë, do e shqyrtojmë! Koalicioni opozitar, një hibrid i papërtypshëm! Puna ilegale e Metës, në sytë e të gjithëve


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Sulmi me armë në zyrën elektorale në Kavajë, Basha: Atentat ndaj PD-AN nga Rama që e di që të dielën do humb (VIDEO)