Teatri/ Qytetarja i kujton ndërtimet kur ishte kryebashkiak, Luli ikën me Koçon

Teatri/ Qytetarja i kujton ndërtimet kur ishte kryebashkiak, Luli ikën me Koçon

Koço Kokëdhima dhe Basha në protesten per teatrin

Lulzim Basha zgjodhi të dalë vetë sot në protestën kundër ndërtimit të Teatrit të ri Kombëtar dhe krah tij kishte një emër të njohur: Koço Kokëdhimën, ish deputetin e PS, kundër të cilit opozita e Bashës në vitet 2013-2015 udhëhoqi një betejë të vërtetë për heqjen e mandatit.

Sot ata mbajtën nga një fjalim dhe u larguan së bashku, në të njëjtën kohë. Ndërkaq, një protestuese mori fjalën dhe i drejtoi këto fjalë Bashës, që largohej nga protesta me gjithë deputetët e PD, ndjekur nga Kokëdhima:

“Edhe kur keni qenë kryebashkiak kam protestuar sepse kudo lejonit ato ndërtimet pa leje, bashkë me vëllain e Rudi Erëbarës. Problemi këtu te ne është se prodhojmë autokratë, që japin premtime kur janë në opozitë, por kthehen sërish në të njëjtën formë kur marrin pushtet.”


Protestuesja qe i drejtori fjalet Bashes
 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet