Temperaturat deri 33 gradë celsius, liqeni i Pogradecit oaz freskie për vizitorët

Temperaturat e larta deri në 33 gradë celsius ka çelur "defacto" sezonin turistik në Pogradec, ku liqeni i këtij vendi është populluar nga vizitorë të shumtë. 

Edhe pse një ditë jave, që prej paradites së sotme, banorë të Pogradecit dhe pak vizitorë kanë zgjedhur të sfidojnë temperaturat e larta me freskinë e liqenit të Ohrit.

Fundjavat pritet të popullojnë më tepër qytetin e Pogradecit me vizitorë, ndërsa data 15 qershor do te jetë dita kur do çelet sezoni turistik në këtë qytet.

 

 

K.M/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet