Temperaturat e ulëta, Rama: Kini kujdes përdorni goma dimri në zonat ku ka borë e ngrica

Temperaturat e ulëta, Rama: Kini kujdes përdorni goma dimri në zonat ku ka borë e ngrica

Kryeministri, Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për temperaturat e ulëta që kanë prekur vendin. Rama këshillon qytetarët të kenë kujdes.

“Vendi është përfshirë nga temperatura shumë të ulëta.

Kujdes! Përdorni goma dimri në zonat ku ka borë dhe ngrica, respektoni sigurinë rrugore dhe ulni shpejtësinë.”- thuhet në njoftim.


Lajmi kryesor:

Temperaturat nën 0, në Vlorë vijon pezullimi i lundrimit! Në aksin Kukës-Shishtavec kërkohet pajisja me zinxhirë për makinat! Rama: Kini kujdes


G.MO/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Lufta ndaj informalitetit rrit zhdoganimet e cigareve me 64% në janar 2023

Lufta ndaj informalitetit rrit zhdoganimet e cigareve me 64% në janar 2023