Tension te gjyqi i Shullazit, Gilmando Dani-gjyqtares Saida Dollani: Kush të ka kërcënuar?

Tension te gjyqi i Shullazit, Gilmando Dani-gjyqtares Saida Dollani: Kush të ka kërcënuar?

Të pandehurit në procesin ndaj Emiliano Shullazit kanë replikuar me trupën gjykues në seancën e kësaj të enjte. Gilmando Dani i ka kërkuar gjyqtares Saida Dollani të tregojë para medias se nga kush është kërcënuar dhe mos baltosë emrin e tyre e ta përdorë si pretekst për të kaluar vettingun.

Ndërsa gjyqtarja Dollani i ka kërkuar të mos fyej gjykatën duke e urdhëruar të nxjerr jashtë salle. Gjatë seancës është bërë sërish kërkesë për përjashtimin e Dollanit, e cila rezulton se deri më tani është e 8-të kërkesë.

Ky proces në apel shtyhet për më shumë se 1 muaj, ku shkak është trupi gjykues i cili kundërshtohet nga të dënuarit në shkallë të parë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Kafsha: 25/05/2019 10:48

    Dje pamë dhe kuptuam me figurë dhe zë se drejtësia dhe shteti prej kartoni nuk kanë forcë për të arrestuar Mul Nok fshatarin, pra dhe këtu, ky shtet leckë nuk i dënon dot kriminelët, nuk ka forcë. Prandaj shqiptarët duan të ikin nga vendi i tyre..

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Vuçiç kërkon tërheqjen e Policisë nga Veriu i Kosovës: Jemi të gatshëm të punojmë për të vazhduar dialogun

Vuçiç kërkon tërheqjen e Policisë nga Veriu i Kosovës: Jemi të gatshëm të punojmë për të vazhduar dialogun