Tensionet në veri të Kosovës, gazetar i Report Tv raporton nga Mitrovica: Situata paraqitet e qetë

 

Nga Mitrovica, ku ndodhet për të raportuar në lidhje me situatën në veri të Kosovës, pas përplasjes mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it, gazetari i Report Tv, Ermal Qori u shpreh se momentalisht situata paraqitet e qetë.

Sipas gazetarit Qori, momentalisht nuk ka asnjë vijim të protestës. Megjithatë gazetari paralajmëroi se nesër pritet që të ketë protesta.

Ndërkohë sipas raportimeve, sot janë sulmuar edhe mediat shqiptare atje, por fatmirësisht nuk ka gazetar të lënduar, por mjetet e tyre janë sulmuar. Në të tre komunat ka pasur një pjesëmarrje të lartë të protestuesve.


Lajmi kryesor:

Tensionet vijojnë në veri të Kosovës, NATO çon 700 trupa shtesë: Dhuna rrezikon të ardhmen! Kurti: Demokracia nuk pezullohet


M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri, Milan Radoiçiç dyshohet të jetë plagosur dhe po trajtohet në Serbi! Në xhipin e tij u gjetën edhe targa false të KFOR-it

Vrasja e policit në veri, Milan Radoiçiç dyshohet të jetë plagosur dhe po trajtohet në Serbi! Në xhipin e tij u gjetën edhe targa false të KFOR-it