Tërmeti në Turqi, Kryemadhi: Ne e dimë sa e rëndë është situata, Zoti qoftë me ju

1579172354_kryemadhi8.jpg
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi duke folur rreth tërmetit të rëndë që goditi Turqinë mbrëmjen e djeshme është shprehur se e ka përjetuar me hidhërim të thellë. Kryemadhi ka shtuar se shqiptarët  më mirë se kushdo e dinë sa e rëndë është kjo situatë duke qëndruar pranë familjeve që kanë humbur të dashurit e tyre.

“Kam përjetuar me hidhërim dhe dhimbje të thellë tërmetin që goditin Turqinë dhe popullin turk. Ne më mirë se kushdo e dimë se sa e rëndë është kjo situatë ndaj jemi pranë familjeve, që kanë humbur të dashurit e tyre dhe ju shprehim ngushëllimin tonë të thellë. Uroj me gjithë zemër që operacionet e shpëtimit të jenë sa më të suksesshme për të pasur sa më shumë jetë të shpëtuara. Solidariteti ynë për popullin vëlla turk dhe qeverinë e Republikës se Turqisë është i pakufishëm në këto çaste tragjike. Zoti qoftë me ju!”, shkruan Kryemadhi.


Lajmi kryesor:

Tërmeti në Turqi, reagon politika shqiptare, Rama: E trishtueshme fatkeqësia që ra mbi ta


  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Flutura Açka përlotet në 'Pa protokoll' për të birin e ndjerë: Njeri i bukur që më tregoi si përballohet vdekja