Tërmeti në Turqi, Veliaj: E gjithë Tirana bashkohet me dhimbjen për humbjen e jetëve dhe të plagosurve

1579085219_veliaj.jpg
Përmes një postimi në rrjetet sociale, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i ka shprehur ngushëllimet për humbjen e jetëve të pafajshme nga tërmeti i djeshëm në Turqi dhe ka shprehur solidarizimin e Tiranës me popullin turk.

“E gjithë Tirana bashkohet me dhimbjen për humbjen e jetëve dhe të plagosurve nga tërmeti në Turqi. Sapo lamë pas një tragjedi të ngjashme në vendin tonë në nëntor të 2019-ës. Lutemi për popullin e Turqisë! Bëhuni të fortë”, shkruan Veliaj.


Lajmi kryesor:

Tërmeti në Turqi, reagon politika shqiptare, Rama: E trishtueshme fatkeqësia që ra mbi ta


  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Flutura Açka përlotet në 'Pa protokoll' për të birin e ndjerë: Njeri i bukur që më tregoi si përballohet vdekja