Mashtroi kompaninë ku punonte dhe përvetësoi 27 mijë euro, pranga 34-vjeçarit në Tiranë

Mashtroi kompaninë ku punonte dhe përvetësoi 27 mijë euro, pranga 34-vjeçarit në Tiranë

Një 34- vjeçar është vënë në pranga nga policia ditën e sotme, pasi  përvetësoi 27 mijë euro nga kompania Meduza Kafe ku punonte.

34 vjeçari, Rizar Alibali banues në Shkodër, akuzohet për veprat penale "Mashtrimi", "Falsifikimi i dokumenteve" dhe "Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve".

Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare, në bashkëpunim me Sektorin për Operacionet Speciale dhe Kërkimin në DVP Tiranë, në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, pas një pune të mirëfilltë hetimore, ka finalizuar operacionin policor të koduar "Statment".  

“Ky shtetas, duke qenë i punësuar në një kompani nga e cila kryente depozita të ndryshme bankare, mashtronte duke depozituar shuma më të vogla parash se shumat reale.  Nëpërmjet mashtrimit, ky shtetas ka përvetësuar 27 000 euro dhe në vendin e tij të punës, ka paraqitur dokumente (mandate) të dyshuara të falsifikuara”, thuhet në njoftim.

 Materialet i kaluan Prokurorisë.

S.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tofiku: 20/06/2024 08:27

  Si ka mundësi që ky popull sa zgjohet nga gjumi mendon veç për të vjedhur dhe si të vjedhi!

  Përgjigju
  • Rroku: 20/06/2024 12:18

   Shif rrushi rrushin e piqu, vjedh ministri qe hyri ne burg, pse mos te vjedhe edhe cuni

  • Hë se: 20/06/2024 10:34

   Medusa kafe vodhi ky tipi që është në pronësi të ...... ?!!?!

  • Per tofikun: 20/06/2024 09:33

   E para shikon deputetet dhe ministrat e ben dhe ai, me nje diferenc te vogel ku ky tipi arrestohet ndersa ministra e deputet jo E dyta nga mireqenia qe ka.ky vend, ku xhdo gje po.shtrenjtohet

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Tragjedi në kanalin e La Manshit, përmbyset gomonia me emigrantë! 4 persona humbin jetën

Tragjedi në kanalin e La Manshit, përmbyset gomonia me emigrantë! 4 persona humbin jetën