Tronditet Greqia, gjendet i varur një 50-vjeçar pas sherrit me një grua, 47-vjeçarja: Nuk e vrava, vetëm i hoqa karrigen dhe ai u var, më kishte para borxh

Tronditet Greqia, gjendet i varur një 50-vjeçar pas sherrit me një grua, 47-vjeçarja: Nuk e vrava, vetëm i hoqa karrigen dhe ai u var, më kishte para borxh

Foto ilustruese

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Pirea në Greqi, ku një 50-vjeçar është gjetur i vdekur në banesën e tij. Ngjarja fillimisht u raportuar si vetëvrasje nga policia vendase, pasi burri u gjet i lidhur me një litar në fyt dhe i varur në një tra, ndërsa në banesë ka qenë edhe një grua. Kur zbuluan këtë fakt, policia ngriti dyshime që gruaja që ishte e pranishme mund të kishte lidhje me vrasjen e tij.

Policia u lajmërua nga fqinjët, jo nga gruaja që gjendjen në banesë, kjo pasi ata kanë dëgjuar zhurma në banesën e tij, ku ai jetonte vetëm. Menjëherë sapo policia ka mbërritur në banesë ka gjetur të varur burrin, ndërsa një 47-vjeçarja ndodhej ndërkohë pranë tij. Pasi është marrë në pyetje, gruaja ka thënë se mes tyre ka pasur një sherr, pasi sipas saj viktima i kishte para borxh dhe ajo kishte shkuar për t’ia kërkuar.

Gruaja ka deklaruar fillimisht se pas sherrit, 50-vjeçari është vetëvrarë duke u mbytur me litar. Më pas ajo ka thënë se e ka parë kur ai ka vendosur litarin në fyt dhe është varur në tra, dhe se ajo nuk i kishte bërë asgjë përveçse sipas saj e ka ndihmuar duke i hequr karrigen dhe më pas ai është varur duke humbur jetën.

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Tokat e tyre preken nga ndërtimi i aksit Thumanë-Kashar, banorët e Bërxullës sërish në protesë: Do i mbrojmë pronat me gjak

Tokat e tyre preken nga ndërtimi i aksit Thumanë-Kashar, banorët e Bërxullës sërish në protesë: Do i mbrojmë pronat me gjak