Trupa gjykuese e tërhequr për vendim prej 4 orësh, si po e pret Tahiri? Në Gjykatë i rrethuar me mbështetës

 

Teksa pritej të dilnin me një vendim në orën 16:00, treshja e gjyqtarëve Flora Hajredinaj,  Ardit Mustafaj dhe Irena Gjoka, është tërhequr për të marrë vendim, por ende nuk e ka dhënë atë. Ish-ministri Saimir Tahiri, avokatët, prokurorët, e mbështetës të tij janë ashtë ambienteve të sallës së gjyqit, brenda Gjykatës për Krime të Rënda, në pritje të vendimit për ish-ministrin e Punëve të Brendshme dhe ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela. Në ambientet e Gjykatës ka shumë mbështetës të Tahirit, ndërsa është e pranishme edhe një përfaqësuese e ambasadës amerikane në Tiranë. Në këto foto, Tahiri shihet teksa pret i qeshur vendimin, që është ende në pritje prej 4 orësh.

1568915195_saimirtahirijashtegjyqi.jpg

Përfaqësuesja e Ambasadës Amerikane në Tiranë


Lajmi kryesor:

Bien akuzat për trafik droge e grup kriminal! Gjykata dënon Tahirin vetëm për shpërdorim detyre: 3 vite në provë


G.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Presidenti të zgjidhet drejtpërdrejtë nga populli?×

Lajmi i fundit

John

Basha takon pronarët: PD përgjegjëse në të shkuarën, çështjen e pronave do ta zgjidhim kur të vijmë në pushtet