Turbulencat e forta goditën avionin Singapore Airlines! Pasagjerët: U duk sikur i gjithë ferri shpërtheu në bord

Turbulencat e forta goditën avionin Singapore Airlines! Pasagjerët: U duk sikur i gjithë ferri shpërtheu në bord

Avioni Singapore Airlines

Pasagjerët e një fluturimi të “Singapore Airlines” të goditur nga turbulenca të forta përshkruan makthin që përjetuan në kohën kur ndodheshin në ajër të martën e 21 majit.

Ata thanë se i gjithë ferri shpërtheu në bordin e aeroplanit Boeing që mbante 229 pasagjerë dhe ekuipazh.

Shumë pasagjerë ishin duke ngrënë mëngjes në momentin e ngjarjes.

Më pas, rreth 10 orë pas fluturimit nisën edhe turbulencat e forta.

“Avioni thjesht u ndje sikur ra. Ndoshta zgjati vetëm disa sekonda, por më kujtohet qartë se pashë këpucë, iPad dhe iPhone, jastëkë, e pjata që fluturonin në ajër dhe përplaseshin në tavan”, thanë pasagjerët.

Nga turbulencat në avionin e linjës Londër-Singapor, një burrë humbi jetën dhe dhjetëra të tjerë mbetën të plagosur.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Luhet kreu i grupit A dhe fatet e kalimit më tej, titullarët e Zvicër - Gjermani dhe Skoci - Hungari

Euro 2024/ Luhet kreu i grupit A dhe fatet e kalimit më tej, titullarët e Zvicër - Gjermani dhe Skoci - Hungari