Turistët e huaj eksplorojnë me kanoe liqenin e Komanit (VIDEO)

Liqeni i Komanit në veri të vendit, është një oaz i veçantë atraksioni turistik. Korporata Elektroenergjetike Shqiptare publikoi pamje nga liqeni i Komanit, ku turistë të huaj shëtisin me kanoe përgjatë liqenit që shtrihet mes kodrave të mbuluara me gjelbërim, shpate vertikale, gryka të thella dhe një luginë e ngushtë, e marrë plotësisht nga lumi.

Veriu i Shqipërisë prej vitesh po ngjall interes të madh të marra nga turistët e huaj dhe vendas. Dhe dalëngadalë, ky liqen po zë vendin në listat kryesore për t’u eksploruar dhe vizituar.

Udhëtimi përgjatë liqenit nga Komani deri në Fierzë zgjat më pak se tre orë dhe konsiderohet si një nga përvojat më unike të përvoja të udhëtimeve në Shqipëri. Udhëtimi me kanoe ofron panoramën më të mrekullueshme të kësaj natyre të paprekur që rrethon liqenin.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ola: 29/01/2022 13:04

    Veriu i Shqiperise ka interes nga te huajt por ka nevoj edhe per investimet e qeverise.Se kjo qeveri gjitha investimet i ka destinuar ne jug duke diskriminuar mrekullit naturore te veriut

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

Trishtim për tifozët holandezë, ja si e përjetuan humbjen në rrugët e Tiranës