U abuzua seksualisht nga Dani Alves, 23-vjeçarja: Nuk dua para, le të shkojë në burg

U abuzua seksualisht nga Dani Alves, 23-vjeçarja: Nuk dua para, le të shkojë në burg

Dani Alves

Dani Alves është pas hekurave për më shumë se një javë, pas akuzave nga një 23-vjeçare për sulm seksual. Vajza e re, sipas avokates së saj nuk dëshiron asnjë dëmshpërblim por vetëm që agresori të vuaj në burg.

“Unë nuk dua para, dua që ai të shkojë në burg”. Këto janë fjalët e vajzës 23-vjeçare që ka dërguar pas hekurave futbollistin brazilian, Dani Alves, me akuzën e abuzimit seksual.

Mbrëmjen e 30 dhjetorit 2022 në clubin Sutton në Barcelonë, 23-vjeçarja akuzon se futbollisti ka përfituar dhe ka abuzuar me të.

“Asaj nuk i interesojnë paratë që mund t’i ofrojnë, ajo thjesht kërkon drejtësi. Spitali i ka caktuar një mjekim të plotë për të parandaluar çdo lloj sëmundje infektive dhe ngjitëse, sepse nuk është përdorur prezervativ, po merr edhe ilaçe për ankthin, sepse nuk fle më”, tregoi avokatja Ester Garcia Lopez.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

EMRI/ I dënuar nga GJKKO për shkelje të barazisë me tenderat, arrestohet pas 10 muajsh në arrati ish-drejtori i burgut të Kosovës

EMRI/ I dënuar nga GJKKO për shkelje të barazisë me tenderat, arrestohet pas 10 muajsh në arrati ish-drejtori i burgut të Kosovës