U kapën pa maska në rrugë, gjobiten 364 qytetarë në 24 orë! Ndëshkohen 12 qytetarë që lëviznin pas orës 22:00

Në 24 orët e fundit në vendin tonë u gjobitën 364 qytetarë të cilët u konstatuan pa maska në rrugë. Policia i ka gjobitur ata me 3000 lekë gjobë shumë e cila do tu vendoset në faturën e energjisë elektrike.

Gjithashtu janë gjobitur dhe 12 persona të tjerë të cilët janë konstatuar duke lëvizur pas orës 22:00 të cilët u ndëshkuan me masë administrative prej 10.000 lekësh.

Gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 6 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë. 

Gjatë kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme, shërbimet e Policisë kanë evidentuar një lokal në të cilin ushtrohej aktiviteti në kundërshtim me protokollet e sigurisë. Për këtë subjekt u vendos masa administrative 1.000.000 lekë.

E.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A zgjidhet kriza në PD me një garë të re për kryetar?×

Lajmi i fundit

John

Dënimi i dy eksponentëve të LSI-së për blerjen e votave në Dibër, deputetja e PD: U konfirmua masakra zgjedhore, drejtësia e paplotë pa dënimin e organizatorëve