U nda nga jeta ish-kryebashkiaku demokrat i Pukës, Basha: Beqir Arifaj do të kujtohet gjithnjë me mirënjohje

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar në lidhje me ndarjen nga jeta sot të ish-kryebashkiakut të Pukës, Beqir Arifaj.

Basha shpreh vlerësimin e tij për Arifajn si ish arsimtar dhe punën për Shqipërinë e zhvilluar dhe demokratike.

"Mësova me hidhërim të thellë për ndarjen nga jeta të Beqir Arifajt, arsimtarit, politikanit dhe ish-Kryetarit të Bashkisë Pukë. Ngushëllimet, lutjet dhe mendimet e mija janë me familjarët që humbën babain dhe bashkëshortin e përkushtuar, dhe me gjithë miqtë dhe kolegët e tij.

Beqir Arifaj do të kujtohet përherë me mirënjohje nga brezat e nxënësve që arsimoi me pasion dhe dhembshuri, nga familjet pukjane për të cilat punoi pa pushim dhe nga të gjithë ne miqtë e kolegët e tij të betejave për Shqipërinë e zhvilluar dhe demokratike. U prehtë në paqe!", shkruan Basha në twitter.


Lajmi kryesor:

E trishtë/ Humb betejën me COVID ish-kryebashkiaku i Pukës, Beqir Arifaj, ishte për kurim në Turqi


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?×

Lajmi i fundit

John

Senati merr zyrtarisht akuzën ndaj ish-presidentit Trump