U plagos me armë, sekretari i PD në Kavajë nxjerr bllof Metën e Bashën: Sherri nisi për parkimin e makinës, pasi u zumë fizikisht Jonuzi nxorri armën

Sekretari i Partisë Demokratike, Bledar Okshtuni i cili u plagos ditën e djeshme me armë zjarri nga Ndriçim Jonuzi ka deklaruar se sherri mes tyre ka nisur për parkimin e makinës, duke nxjerrë blof presidentin Ilir Meta dhe kreun e PD Lulzim Basha të cilët e kanë politizuar çështjen duke ia atashuar kryeministrit Edi Rama me qëllim tensionimin e fushatës. Burime bëjnë me dije për Report Tv se ai ka thënë para autoriteteve se Jonuzi e ka ofenduar, më pas fillimsht janë konfliktuar fizikisht e pastaj ai ka nxjerrë armën. Gjithë sherri sipas tij ka nisur për parkimin e makinës.


Lajmi kryesor:

Plagosja në zyrën elektorale të PD në Kavajë, palët e përfshira rrëzojnë variantin e konfliktit politik! Rama: E qartë që s'ka motiv politik, politizimi nga PD skandaloz


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?×

Lajmi i fundit

John

Bisedë me Akademikun Genc Sulçebe/ Pandemia, përballimi i saj, kërkimi shkencor dhe hapat që po ndërmerr Akademia e Shkencave