U vra dje në atentatin në Fushë-Krujë, Brilant Martinaj ndiqej në rrjetet sociale nga Shkëlzen Berisha (VIDEO)

Jo vetëm Stresi, por edhe Shkëlzen Berisha, djali i Sali Berishës, e  kishte një prej ndjekësve të preferuar Brilant Martinajn, që u vra dje në Fushë-Krujë, dhe që ishte anëtar i grupit të Ervis Martinajt.

Siç mund ta shikoni edhe në këtë video, Shkëlzen Berisha e ndiqte në rrjetin social Martinajn, ndërkohë që vihet re se numri i personave që ai ndjek është shumë i vogël,  vetëm 190, krahasuar me ata që e ndjekin, mbi 11 mijë.

Kujtojmë se 23-vjeçari u ekzekutua në një atentat së bashku me miqtë e tij Besmir Hoxha dhe Diklen Vata. Ndaj makinës me të cilën lëviznin tre të rinjtë u qellua me breshëri kallashnikovi rreth 60 herë, duke bërë që mjeti të shpërthente në flakë. Në të u dogjën brenda Martinaj dhe Hoxha, ndërkohë që Vata mundi të dalë nga makina, por që nuk u la i gjallë nga atentatorët të cilët u kthyen dhe e ekzekutuan.

Ai është akuzuar më parë për vrasjen e efektivit Xhuliano Prela më 5 dhjetor 2020 dhe ish-policit Xhelal Reçi më 1 nëntor 2021.

 

K.T.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • vjosa: 19/07/2022 17:36

  KY ESHTE LAJM SHUME I MADH, PER ZOTIN SE ESHTE NE TE MIRE TE NJERZEVE, QE JANE PA PUNE, PA PERKRAHJE SOCIALE, PA BANESE DHE KY INFORMACION I PLOTESON BSHLLEKUN QE KANE......

  Përgjigju
  • Besim Aruci: 21/07/2022 08:07

   Pa pun pa Asni pekrahje jam i semur

 • Alfons: 19/07/2022 11:47

  Po pse nuk e thoni te drejten,keta vipat (xeni,stresi,fero,serena sula etj)e kishin friends psi ky i furnizonte me cocaine ,dhe prandaj qajne jo se u plasi shume per kete cope trafikant droge.

  Përgjigju
 • Anonim: 19/07/2022 08:18

  KJO RRUG KETO PASOJA KA PRANDAJ ESHT HIDHERU RRYPI STRESI SE E KISHTE FURNITOR TE DROGES VDEKSIRA, SA PER SALIUN KESHTU VIN NE MITINGJE ME TE FORTET ,ME FUFT E MAMURRSIT E ME DISA FUNDERRINA, PER 31 VITE TE NJEJTET SURRATET SI MGA E DJATHTA ,E MAJTA APO QENDRA JAN TE GJITH NJESOJ .

  Përgjigju
 • flori: 18/07/2022 16:09

  funizohej me miell pse jo , keto jane vipat qe kane mbete, ajka e shqiperise asnje sndodhe ketu iken u debuan nga sali ilir e co , ne albanistan kane mbete b*thlepirsat e ilir hajdutit sali krimit

  Përgjigju
  • Arben: 19/07/2022 06:47

   Ç'ne Berisha? Ai ka 10 vjet larg pushtetit!

 • Martinovici: 18/07/2022 15:47

  Eshte nipi i liris

  Përgjigju
  • Emma: 19/07/2022 06:12

   Brilant Martinaj nuk esht nipi i Liries, dhe ai ska as nji lidhje gjaku me Lirien. Keta jan krahu i djatht i Sales,por jo lidhje gjaku.

  • Heroi i Popullit: 18/07/2022 17:21

   Po te ishte Saliu kryeminister, Brilanti do varrosej me nderime shteterore si Azemi.

 • Laku: 18/07/2022 15:30

  Uaaaa. Kjo eshte skandal. Ne burg Zeni! Si ore e paska follow ne fb??? Nje ligj qe te fuse ne burg te gjithe ata qe jane ne te njejta situata te qerohet vendi nga maskarenjte si Berisha dhe Meta. Nuk e di nese e kap ose jo Ramen si mik me Tahirin, Doshin, Rroshin, Zoton e shume kriminele te tjere kalibri.

  Përgjigju
  • Dory: 19/07/2022 09:24

   @Laku i paske lshu pllumat

  • A. N.: 18/07/2022 17:44

   Aman me dergo emrin ne facebook te te bej follow.

 • Toni: 18/07/2022 14:58

  Martinaj eshte nip I Lirie Berishes

  Përgjigju
  • O anonim: 19/07/2022 13:19

   Pse , malazez jan kto martinaj kshu. Po cne malazezt te fortet e lacit. Me duket pak e cuditshme

  • Anonim: 19/07/2022 08:14

   Ska lidhje fare me lirin mos ja fut kot , jan malazez por jo nipi liris ,njeren hall ja quajn mira por jo liri, jan miq se jan demokrat dhe fotoja e sales esht ne shtepin e tyre .

 • Anonim: 18/07/2022 14:33

  DHE TE KTHESH BERISHEN ME PUSHTET HEQT KEMBEN ZVARR PER BERISHEN ISHALLA E MER ME VETE SE KUR KA MITINGJE KETA MER DHE STRES FUNDERRINEN QE I MART ME VETE ISHALLA.

  Përgjigju
 • erjon: 18/07/2022 14:09

  Perse habiteni familja non grarta eshte familje kriminale.

  Përgjigju
 • Zen Zeni: 18/07/2022 14:05

  Ushatret e Sali Berishes jane keta Martinajt, gja qe dihet. Edhe Armines ja kane masazhu ate shokun

  Përgjigju
  • Kurioz: 18/07/2022 15:52

   Ca shoku kan masazhu armines kto ?

 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Gjermania merr gaz të lëngshëm nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Gjermania merr gaz të lëngshëm nga Emiratet e Bashkuara Arabe