Vdekja e 13-vjeçares në Tiranë, policia: U vetëvra me armën e të atit!

TIRANE- Kasandra Braja është gjetur e pajetë brenda banesës së saj te Bregu i Lumit në Tiranë.

Policia thotë se kemi të bëjmë me një vetëvrasje, por nuk përjashtohet pista e vrasjes. Këto janë pamjet e shtëpisë ku e mitura u gjet e pajetë, u çua në spital, por që mjekët konstatuan se kishin ndërruar jetë.

Babai i Kasandra Brahjas, tha në një intervistë për Report TV se vajzën e ka gjetur brenda dhomës me shenja plage të shkaktuar nga një armë zjarri. Xhevat Brahaj thotë se ia ka lënë në dorë Policisë zbardhjen e ngjarjes dhe i beson pistës së vetvrasjes.

Nuk kam asnjë lloj dyshimi. Kam pasur një armë me leje dhe vajza ka vrarë veten. Kaq! Asgjë më tepër! Vajza kishte plagë në trup dhe është qëlluar me armë zjarri.  Nuk kam konflikt me asnjë njeri, jam i tronditur, ia kam lënë në dorë policisë.

Xhevat Braja, babai i vajzës

Në momentin kur 13-vjeçarja është gjetur e pajetë, në banesë ka qënë vëllai i sj dhe nusja e tij, por që të dy janë shurdhmemec. Ndërkohë edhe mamaja e Kasandra Brahajt nuk ka qënë në shtëpi. Dyshimet edhe për një vrasje shtohen për shkak se çiftja me të cilën dyshohet se mund të jetë vetëvrarë Kasandra Brahaj u gjet rreth 2 metër larg trupit. Arma e gjahut ishte me leje dhe Xhevat Brahaj e mbante vetëm në shtëpi.

Në shtëpi ka qenë vëllai i vajzës dhe nusja e tij. Xhevat Braja kur është kthyer nga puna e ka gjetur vajzën të shtrirë dhe pa shenja jetë në divan.

Familjarët e 13-vjeçares

Viktima Kasandra Braja

Shtëpia e viktimës Kasandra Braja

d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A e zgjidh situatën pas tërmetit një Ministri për Rindërtimin?

Komento

Komente

 • Fredi i ZI si KATRANI: 12/10/2018 21:53

  Hahahahahahahhhh! Po si NUK vret veten ky Fredi INCESTI more aman ! Fredi i ZI është GJITHOLOG dhe FILOZOF i Gjithanshëm , biles komentet e Fredi ZGJEBSIT ngjasojnë shumë me mendimet e Anal-istëve siç janë : Mark Marku , Andi Bushati , Andi Bejtja , Artur Zheji , e shumë e shumë HORRA të tjerë që duan të ZHVASIN PARATË PUBLIKE , por që EDI RAMA, po ja u bën Jetën SKËTERR , dhe NUK po i le të VJEDHIN ! Unë Personalisht jam shumë i Pakënaqur nga QEVERISJA , por në qoftëse EDI RAMA ka disa merita , njëra nga këto dhe më e mira për mua , është që po ju "NXINË JETËN" HAJDUTËVE të GAZETARISË dhe ANAL-istëve të KAZANIT MEDIATIK Alla: Ylli Rakipi , Andi Bejtja , Mark Marku , Shkullaku , Blendi FevZIU FANTOMASI , Artur Zheji , Basir HAJDUT FUNDËRRINË Çollaku etj etj etj etj etj etj etj etj

  Përgjigju
 • moni: 12/10/2018 20:23

  Ore ka ekspert balistik qe e pa skenen e krimit se me arme gjahu te vetevritesh me plage ne trup, pak si e veshtire me duket. Me nje arme krahu e vetmja menyre per te shkrepur armen per tu vetevrare eshte ta drejtosh ne koke. Edhe keshtu per nje femije eshte e komplikuar se varet nga gjatesia. Ndersa per te vete-shkaktuar plage ne trup duhet qe gjatesia e krahut te jete e barabarte ose me e madhe se gjatesia e armes deri tek kembeza.

  Përgjigju
  • profesori: 12/10/2018 21:01

   @MONI personi mund ta shkrep armen dhe me gishtat e kembes o teoricient krimesh.megjithate qoft i leht dheu per te shkreten qe nuk esht e qart ka vrar veten ose e kann vrar.

 • Erik: 12/10/2018 16:16

  Ngushellime familjes, te behen te forte.

  Përgjigju
 • Fredi: 12/10/2018 11:48

  Drita vetëm ke spitali se anepërqark errësirë dynjaja, kokër llambe se ka....

  Përgjigju