‘Vetmi në Perëndim’ nga Astjano Shehaj, sot e nesër tek ‘Artet’! ‘Celebrimi i Bethovenit’, në Opera me Voshtinën, Ibrahimin dhe Paganon

Shfaqet sot e nesër në orën 19.00 në sallën “Black Box” të Universitetit të Arteve komedia e zezë “Vetmi në perëndim” me regji të Astjano Shehaj.

Jetësohet sot në orën 19.00 në skenën e Operas koncerti simfonik “Beethoven celebration”, me pjesëmarrjen e Orkestrës së teatrit, Abigela Voshtinës (violinë), Etrita Ibrahimit (piano) dhe Ettore Pagano-s (violonçel).

Shfaqet sot në orën 18.00 në hapësirën “Minus art space” në Tiranë filmi i shkurtër  “Një fidan dhe një lopatë” nga artisti Nikolas Pipero.

Qëndron e hapur në galerinë “NAAN” në Tiranë deri në 17 prill ekspozita personale e artistit Stefano Romano “At the edge of everything ëe are”.

Ekspozita "Lana Tirana Para - Pas” (tranzicionit) e fotografit Roland Tasho, me në fokus transformimin në kohë të Lanës, Piramidës e Pazarit të Ri, pret vizitorët në Galerinë e Arteve Tiranë deri në 7 prill.

Pret vizitorët deri në 21 prill në Qendrën Kulturore Tulla ekspozita vetjake e Shkamb Jakës, “Teknotopia: Është kjo Hiperreale?”, e kuruar nga Labinot Kelmendi.

Qëndron e hapur deri në 26 prill në sallat ekspozuese të bibliotekës “Thimi Mitko” në Korçë ekspozita “Mbetjet e paranojës” me fotografi të mjeteve të rënda ushtarake të dokumentuara nga Diebold.

Deri në 23 qershor, artdashësit mund të shijojnë virtualisht 28 vepra të njohura të Van Gogh në “Galerinë e Arteve Digjitale” në Korçë.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • ilda: 02/04/2024 12:12

    Ceshte ky perkthim Celebrimi i Bethovenit sikur po martohet kompozitori qe ka jetuar para 200 vjetesh. Duhej `´festa e Bethovenit¨

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Sa i përhapur është korrupsioni në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Juventusi uron Interin, ish-presidenti Agnelli ironizon zikaltërit: 16 maj 1982

Juventusi uron Interin, ish-presidenti Agnelli ironizon zikaltërit: 16 maj 1982