Vettingu në polici/ Shkarkohet nga detyra shefi i sektorit të Sigurisë së Personelit

Foto ilustruese

TIRANË- Edmond Papa me detyrë Shef Sektori i Sigurisë së Personelit, Drejtoria e Analizës dhe Kartotekës, SHÇBA është shkarkuar nga Vettingu.

Në seancën e mbajtur ditën e sotme, toga e zeza vendosën shkarkimin nga detyra të Papës.

Ky është polici i dytë i cili shkarkohet nga Vettingu.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni pro apo kundër anulimit të moratoriumit të gjuetisë premtuar nga Lulzim Basha?

Komento

Komente

 • Ela: 28/09/2020 11:01

  Neqofte se do te eci ky vend duhet ndyshim dhe vetting ne polici patjeter dhe mendoj qe policia ska bere deri tani veting si drejtesia,ka qene vetem fasade.Policia duhet pastru nga cdo gje,pastaj drejtesia,politikanet dhe ne fund ish drejtorat te majte dhe te djathte,te zvendesohen nga te rinjte sidomos te kthyerit nga jashte sepse kane kuptim dhe metode pune tjeter

  Përgjigju
  • Niku: 28/09/2020 14:20

   Te rinjt te vin nga jashte thuaj, se keta te rinje ketu sdine te shkruajn emrin e tyre i ka dipllomuar kristali e kane filluar me korrupsin qysh ne vitin e pare te shkolles.

 • Hoh: 28/09/2020 09:34

  Nqs ky ka punuar te shcba qe supozohet te kontrolloje policet, imagjino pastaj. Duhet shkarkuar edhe kush e ka emeruar ne kete post.

  Përgjigju
  • Agjenti: 28/09/2020 11:25

   Ta marresh ashtu i bie ta shkrish si strukture.×

Lajmi i fundit

John

Përmbytet miniera e qymyrit në Kinë, bllokohen 21 minatorë, në rrezik për jetën