Vettingu në Polici, konfirmohet në detyrë drejtori i Operacionales

Komisioni i Jashtë i Vlerësimit konfirmon në detyrë, Bujar Ahmetin. Ai është drejtor në Drejtorinë e Forcës së Posaçme Operacionale pranë drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit.

Ky komision, që bën shkallën e parë të 'vettingut' të efektivëve të policisë, vleresoi se Ahmeti nuk ka probleme me pasurinë, as me integritetin profesional e moral.

 

G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

U shemb dy vite më parë dhe mori 43 jetë njerëzish (2 shqiptarë), inaugurohet ura e re në Genova