Vetëm 32 vjeç, humb jetën futbollisti i njohur shqiptar

Futbollisti i ndjerë Labinot Harbuzi

Mëngjesin e sotëm është ndarë nga jeta futbollisti i njohur shqiptar. Bëhet fjalë për Labinot Harbuzi, i cili është me origjinë kosovare por që kishte marrë edhe pasaportën suedeze.

Sipas ‘Aftonbladet.se’ si ishte vetëm 32-vjeç dhe ndërroi jetë në orën 10:30 në mëngjesin e sotëm. Shkak është bërë një sulm në zemër.

Harbuzi ishte pjesë e ekipit hollandez 'Feynord', më pas luajti tek  Malmo, Gencerberligin, Manisaspor dhe Syrianska. Dy vitet e fundit ai ishte pjesë e dy skuadrave aziatike Prespa Birlik dhe Melaka United. Për vdekjen e Harbuzit kanë shkruar të gjitha mediat e huaja.

 

fl.mi./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhen testime masive në popullatë për koronavirusin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Biberaj në Report Tv: PD po përgatitet për 2 palë zgjedhje! 'Garda e vjetër' u largua kur ramë në opozitë, mosmirënjohës