VIDEO/ 100 minuta në Premier League, Manchester City disfatë të hidhur në shtëpi! E mposht skuadra e Strakoshës

VIDEO/ 100 minuta në Premier League, Manchester City disfatë të hidhur në shtëpi! E mposht skuadra e Strakoshës

Moment nga ndeshja

Në "Etihad Stadium", skuadra e Guardiolës humbi 1-2 nga Brentford. Manchester City nuk ia doli të marrë pikë në shtëpi, duke pësuar humbjen e dytë sezonale. Pas asaj me Liverpool, Qytetarët e pësojnë edhe nga skuadra e Strakoshës, me gardianin e Shqipërisë që vijon të jetë i dëmtuar dhe nuk ishte i gatshëm për ekipin. Dueli nisi me golin e Toney për miqtë në minutën e 16-të, teksa në fundin e pjesës së parë Foden barazoi për 1-1. Pjesa e dytë ka qenë e luftuar për dy skuadrat, me golin e fitores për Brentford që u shënua sërish nga Toney në minutën e 90+8. Pas 100 minutave lojë me shumë emocione, Brentford ia doli që të marrë tri pikë me vlerë në transfertë, duke u ngjitur në vendin e 10 në renditje me 19 pikë. Manchester City qëndron në vendin e dytë me 32 pikë, dy më pak se Arsenal kryesues që ka një ndeshje më pak.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Arsenal fiton në transfertë dhe shkëputet në renditje! Manchester City merr humbjen e dytë në Premier League, Tottenham spektakël mes 7 golash! Humbje për Chelsea


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje