VIDEO/ 2 gola në pjesën e parë kundër Cremonese, Hellas Verona merr tri pikë në shtëpi

Festa e Hellas Verona

Në stadiumin "Marc'Antonio Bentegodi", Hellas Verona fitoi 2-0 me Cremonesen për javën e 17-të në Serie A. Të dy golat e takimit u shënuan në pjesën e parë nga Lazovic. Sulmuesi hapi gjithçka në minutën e nëntë pas asistit të Kallon, ndërsa dopieta personale dhe goli i dytë i ndeshjes u shënua në minutën e 26 pas asistit të Doig. Kjo fitore i jep frymë Veronës, që me nëntë pikë shkon në vendin e 18-të në renditjen e Serie A, duke lënë fundin e klasifikimit. Cremonese me 7 pikë mbetet në fund të tabelës.

VIDEO/ Verona bën detyrën në shtëpi, Atalanta përmbys Bolognan dhe prek Europën

×

Meta në 'sulm', Milaim Zeka në 'Frontline': Arrestimet e mëdha bëhen fundjavave! Nuk mund askush të fitojë luftën ndaj Amerikës