VIDEO/ Milano, hedh 25 vjeçaren në shinat e metrosë, arrestohet për tentativë vrasjeje

ITALI - Një 52-vjeçar është arrestuar nga policia në Milano nën akuzën për tentativë vrasje. Ai shtyu një vajzë 25-vjeçare në shinat e metrosë, duke rrezikuar jetën e saj.

Fatmirësisht për të renë në atë moment nuk kishte asnjë tren duke shpëtuar pa asnjë dëmtim.

Ngjarja ka ndodhur të premten që lamë pas (19 mars 2024) pak para orës 23:00, në stacionin M2 të Lambrate, kur burri nisi të kapë disa të rinj, duke e shtyrë 25-vjeçarin.

E ndihmuar menjëherë nga i dashuri i saj dhe nga të pranishmit, të cilët e tërhoqën menjëherë nga shinat e metrosë, vajza u dërgua në urgjencën e spitalit Fatebenefratelli, ndërsa 52-vjeçari u arrestua nga policia.

Tashmë 52-vjeçari, me origjinë domenikane dhe me precedentë penalë, ndodhet në burgun e San Vittore.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Mitsotakis vijon turin e takimeve për zgjedhjet europarlamentare, në Artë shoqërohet nga djali i Fredi Belerit

Mitsotakis vijon turin e takimeve për zgjedhjet europarlamentare, në Artë shoqërohet nga djali i Fredi Belerit