VIDEO/ Bajrami në fushë, dy të kuq dhe 4 gola në Sassuolo - Fiorentina

VIDEO/ Bajrami në fushë, dy të kuq dhe 4 gola në Sassuolo - Fiorentina

Goli i 3-të i Fiorentinës

Serie A e futbollit nisi këtë të premte javën e 38-të dhe të fundit të sezonit. Në "Mapei Stadium", Sassuolo vendase humbi 1-3 me Fiorentinën. 32 minuta në këtë sfidë për Sassuolon luajti edhe Nedim Bajrami, me fantazistin shqiptar që nuk shmangu dot humbjen e të tijve.

Pjesa e parë e takimit u mbyll me rrjeta të paprekura, teksa gjithçka u vendos në 45 minutat e dyta. Ishte Cabral që në të 46 minutë kaloi Fioren në avantazh, ndërsa Berardi vendosi ekuilibrat në të 71 minutë.

Saponara në minutën e 79 shënoi golin e dytë për miqtë, para se Gonzales në të 83 minutë të shënonte për 1-3. Veç katër golave, në këtë duel u akorduan edhe dy kartona të kuq. Tressoldi dhe Rogerio për Sassuolon lanë ekipin me 9 futbollistë në fundin e ndeshjes.

Me 56 pikë, Fiore e mbyll këtë sezon të Serie A në vendin e tetë jashtë Evropës, ndërsa Sassuolo me 45 pikë mban vendin e 13-të.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)