VIDEO/ Copenhagen gjen mënyrën më origjinale për 'të mposhtur' COVID-19

Në një kohë aspak të lehtë dhe të zakonshme, ku bota po përballet me një virus vdekjeprurës, qytetarët e Copenhagen kanë gjetur mënyrën më origjinale dhe zbavitëse për ‘të mposhtur’ COVID-19. Në një nga sheshet e qytetit, moshat nga më të ndryshmet, duke filluar nga të rinjtë dhe deri tek moshat e thyera, zbaviten nën tingujt e një muzike ritmike.

Në këtë grup të madh njerëzish të distancuar nga njëri- tjetri nuk mungojnë as baballarët me foshnjet e tyre në krah.

k.m./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po zbatohet vendimi i ekspertëve që ndalon grumbullimin e më shumë se 10 personave?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

OFL drejt 'shkrirjes', Lleshaj 'ndërron' mendje: S'do të ndalet! Do të kërkojmë shtyrje të afatit të vlefshmërisë së ligjit