VIDEO/ Dopietë për tre minuta, Cristiano Ronaldo shënon gol të 'çmendur' nga 30 metra

VIDEO/ Dopietë për tre minuta, Cristiano Ronaldo shënon gol të 'çmendur' nga 30 metra

Goli i dytë i Ronaldos

Arabia Saudite - Al Nassr fitoi 3-0 me Al Akhdoud për raundin e 14-të në Ligën Profesionale të futbollit. Në këtë duel vendimtar ishte Cristiano Ronaldo që shënoi dopietë dhe Al Naji, duke i dhënë tri pikët e radhës skuadrës nga Riyadh.

Ndeshja u zhbllokua shpejt, me Al Naji që në minutën e 13-të shënoi për rezultatin 1-0. Gjatë gjithë lojës ishin vendasit që patën raste të shumta shënimi. Duhej minuta e 77-të që Ronaldo të shënonte golin e dytë dhe të qetësisë, ndërsa tre minuta më vonë sërish portugezi "mrekulloi" me një tjetër gol nga afro 30 metra.

Al Nassr me 34 pikë mban sërish vendin e dytë, një pikë më pak se Al Hilal që ka edhe një ndeshje për të luajtur. Ndërkohë Cristiano Ronaldo e çon në 15 gola shifrën e realizimeve këtë sezon.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)