VIDEO/ Empoli del nga kriza dhe merr tri pikë, Ismajli titullar! Bajrami luan 16 minuta

VIDEO/ Empoli del nga kriza dhe merr tri pikë, Ismajli titullar! Bajrami luan 16 minuta

Skuadra e Empolit

Në "Carlo Castellani" Empoli fitoi 1-0 me Sassuolo. Goli i Baldanzi në minutën e 64 të ndeshjes rezultoi deçiziv, duke i dhënë tri pikë me peshë skuadrës së Zanettit që vinte pas dy humbjeve. Nga minuta e parë për Empolin luajti Ismajli, teksa Nedim Bajrami u aktivizua për 16 minuta në fundin e ndeshjes, duke zëvendësuar pikërisht autorin e golit. Me këtë fitore Empoli shkon në vendin e 12 me 14 pikë, një pikë më pak se Sassuolo e vendit të 11-të.

Empoli 1-0 Sassuolo (Baldanzi 64')


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Napoli përmbys Atalantën dhe vendos 'diktatin' në Serie A! Milan fitore e vuajtur kundër Spezia


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Sulmi në Banjskë, Prokuroria do të sekuestrojë pronat e Radojçiç

Sulmi në Banjskë, Prokuroria do të sekuestrojë pronat e Radojçiç