VIDEO/ Festë me 'shqiponjë', Taulant Seferi shënon dhe i jep fitoren të tijve në minutën e 90+4

VIDEO/ Festë me 'shqiponjë', Taulant Seferi shënon dhe i jep fitoren të tijve në minutën e 90+4

Foto ilustruese e Seferit

Taulant Seferi ka gjetur golin e tretë në futbollin elitar të Emiratave të Bashkuara Arabe. Për javën e tetë të kampionatit, sulmuesi i Kombëtares i dha tri pikë skuadrës së tij Bani Yas që fitoi 0-1 kundër Hatta në udhëtim.

Ndeshja u vendos vetëm në shtesë (90+4'), me sulmuesin nga Kumanova që përballë Khairi nuk e pati të vështirë ta dërgonte topin në rrjetë. Pasimi i Mohammed nxori 27-vjeçarin vetëm me portierin, që nuk e pati të vështirë ta dërgonte topin pas krahëve të tij.

Këtë sezon Seferi ka shënuar tre gola dhe ka dhuruar një asist, duke treguar se paçka se ndërroi ambient vijon të gjejë rrjetën dhe të shënojë në fundin e lojës (90+4) për t'i dhënë tri pikë të tijve.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)