VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë

Kumbulla dhe Mourinho

Roma humbi 1-2 me Cremonesen në çerekfinalet e Kupës së Italisë. Në "Olimpico" vendasit e Mourinhos u surprizuan nga miqtë, me Kumbullën që gaboi për Romën. Në minutën e 28, gafa e mbrojtësit të Kombëtares solli penalltinë e miqve, që më pas u kthye në gol. Goli i dytë për Cremonesen erdhi si pasojë e autogolit të Celik, teksa në fund goli i Belottit shërbeu sa për statistika. Cremonese në gjysmëfinale luan me Fiorentinën.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Fiorentina kalon në gjysmëfinalet e Kupës së Italisë, Kumbulla 'tradhton' Romën! Eliminohet skuadra kryeqytetase


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

14 kandidatë të PD-së në zgjedhjet e 14 majit, Logu: Të tërhequrit nuk e panë me vend kandidimin! Meçe: Maskaradë e Berishës! Caca: Grupimi i Alibeajt ka kapitulluar

14 kandidatë të PD-së në zgjedhjet e 14 majit, Logu: Të tërhequrit nuk e panë me vend kandidimin! Meçe: Maskaradë e Berishës! Caca: Grupimi i Alibeajt ka kapitulluar