VIDEO/ Ministri arab tallet me Lionel Messin nga tribuna, i tregon rezultatin 6-0

VIDEO/ Ministri arab tallet me Lionel Messin nga tribuna, i tregon rezultatin 6-0

Lionel Messi dhe Turki Al-Sheikh

Al Nassr dhe Inter Miami u përballën dje në një ndeshje miqësore në Arabinë Saudite, pavarësisht se nuk pati asgjë nga dueli mes Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit. Bota 'u shtang' nga fitorja tepër bindëse e klubit arab, i cili festoi me rezultatin 6-0.

Trajneri i Inter Miamit, Gerardo Martino hodhi në fushë edhe Lionel Messin kur Al Nassr po triumfonte 6-0 dhe ky ndryshim argëtoi shumë ministrin arab Turki Al-Sheikh, i cili i bëri shenjë argjentinasit për rezultatin e ndeshjes kur ai hyri në fushë.

Edhe pse Al-Sheikh është përgjegjës për ngjarjet argëtuese në Arabinë Saudite, ai njihet edhe si pronar i Almerias, klub që aktualisht zë vendin e fundit në tabelën e La Ligës në Spanjë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Renditja/ Egnatia 'blindon' kreun, mposht 2-1 Partizanin! Dinamo fiton 2-0 ndaj Erzenit dhe nxjerr Tiranën nga 'lufta' për titullin

Renditja/ Egnatia 'blindon' kreun, mposht 2-1 Partizanin! Dinamo fiton 2-0 ndaj Erzenit dhe nxjerr Tiranën nga 'lufta' për titullin