VIDEO/ Momenti i frikshëm, gjarpri vdekjeprurës rrëshqet pranë gruas teksa ajo po pinte duhan

VIDEO/ Momenti i frikshëm, gjarpri vdekjeprurës rrëshqet pranë gruas teksa ajo po pinte duhan

Një tregtare e cila po pushonte dhe po pinte një cigare ka pasur një kontakt të ngushtë me një nga gjarpërinjtë më vdekjeprurës në botë, pasi i ka rrëshqitur nën këmbët e saj.

Ngjarja e frikshme ndodhi në Australi, ndërsa Ayla Manson shfaqet ne video duke ruajtur qetësinë. Një kolege filmoi momentin e tmerrshëm, kur gjarpri lëvizte pikërisht nën këmbët e saj.

“E dija që në atë moment, gjëja më e sigurt ishte të qëndroja pa lëvizur. Sikur të kisha panik dhe të ngrihesha, do të ishte përpjekur të mbrohej dhe do të isha në rrezik nga një pickim”, u shpreh ajo.

Ajo tha se beson se gjarpërinjtë – madje edhe gjarpërinjtë vdekjeprurës ngjyrë kafe, nuk janë natyrshëm agresivë dhe reagojnë vetëm nëse njerëzit i trembin.

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re