VIDEO/ Paqe me 4 gola në derbi, Schalke dhe Dortmund 'asist' Bayern-it

VIDEO/ Paqe me 4 gola në derbi, Schalke dhe Dortmund 'asist' Bayern-it

Festa e Dortmund

Schalke dhe Dortmund barazuan 2-2 për javën e 24-t në Bundesligë. Derbi i zhvilluar në "Veltins Arena" ka qenë i luftuar dhe me katër gola, me Bayern Munich që del i buzëqeshur nga kjo përballje. Ndeshja u zhbllokua nga Schlotterbeck për miqtë në minutën e 38-të. Në të 50-tën Bulter barazoi 1-1, ndërsa Guerreiro riktheu në epërsi Dortmundin në të 60 minutë. Ishte Karaman që në minutën e 79 barazoi për 2-2. Nga kjo ndeshje Bayern Munich del i fituar, me bavarezët që mbajnë kreun të vetëm me 52 pikë pas fitores së sotme. Dortmund me 50 pikë është në vendin e dytë, ndërsa Schalke shkon në kuotën e 20 pikëve për vendin e parafundit.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Bayern shënon 5 gola dhe merr kreun e Bundesligës, Leipzig bën detyrën! Ngec Dortmundi


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Plas debati në Repolitix, Azgan Haklaj përplaset me Arben Skënderin: Ti je legen, zagar! Ish-deputeti: Ti je legen vetë

Plas debati në Repolitix, Azgan Haklaj përplaset me Arben Skënderin: Ti je legen, zagar! Ish-deputeti: Ti je legen vetë