VIDEO/ Partizani lider në Superligë, 2 gola kundër Teutës në 'Niko Dovana'

VIDEO/ Partizani lider në Superligë, 2 gola kundër Teutës në 'Niko Dovana'

Festa e Partizanit pas golit të Mba

Në "Niko Dovana" të Durrësit, Partizani fitoi 0-2 me Teutën në udhëtim. Të kuqtë e Colellas vijojnë të jenë në krye të Superligës edhe pas javës së 27-të, teksa presin nesër ndeshjen e rivalëve të Tiranës (kundër Erzenit). Ndeshja në Durrës u hap pas 10 minutash lojë, me Mba që shënoi një gol të bukur me kokë. Edhe pjesa e dytë ishte nën kontrollin e miqve, teksa Hoti i futur në fushë si zëvendësues në vendin e Da Silvës shënoi golin e dytë në minutën e 84. Me 47 pikë pas 27 javësh, Partizani mbetet në krye të renditjes, teksa Teuta me 34 pikë qëndron në vendin e shtatë.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Partizani kryeson Superligën, 2 gola në Durrës! Egnatia tripletë Kukësit dhe kërcënon kreun, Vllaznia gjashtë ndeshje pa fitore


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndjekje të autorit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndjekje të autorit