VIDEO/ 'Perlë' nga jashtë zone, Rey Manaj i jep tri pikë ekipit të tij! Sokol Cikalleshi 'si kamerier'

VIDEO/ 'Perlë' nga jashtë zone, Rey Manaj i jep tri pikë ekipit të tij! Sokol Cikalleshi 'si kamerier'

Rey Manaj dhe Sokol Cikalleshi

Rey Manaj është sulmuesi i Kombëtares më në formë për momentin. 26-vjeçari ia ka dalë që të gjejë golin e 16-të këtë sezon me Sivasspor në Superligën e Turqisë, ndërsa edhe Sokol Cikalleshi ka bërë protagonistin me Konyaspor, duke dhuruar asist.

Sa i takon Manajt, Sivasspori i tij fitoi 1-0 kundër Rizespor për raundin e 25-të në kampionat. U desh minuta e 30-të që lushnjari Manaj të shtangte portierin mik Akkan nga goditja e dënimit. Gol dhe trekëndësh për Manajn, që duket se ka vendosur në dilemë edhe Sylvinhon për një ftesë në Euro 2024.

Nga ana tjëtër, Sokol Cikalleshi ka asistuar për Konyaspor. Në golin e parë të ndeshjes, kavajasi i shërbeu Prip në minutën e 38-të.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

A mund ta zgjidhë Brukseli konfliktin për dinarin serb?

A mund ta zgjidhë Brukseli konfliktin për dinarin serb?