VIDEO/ Përleshje masive dhe grushta, fusha e futbollit kthehet në ring

VIDEO/ Përleshje masive dhe grushta, fusha e futbollit kthehet në ring

Përleshja mes lojtarëve

Ndeshja mes Guanacasteca dhe Liberia në kampionatin e Kosta Rikës është kthyer në përleshje masive, teksa futbollistët në fushë kanë ngatërruar sport. Në minutën e 26 të ndeshjes, teksa dueli ishte 1-2 për Liberinë, një përleshje masive me grushta dhe shkelma ka bërë që pamjet të bëjnë xhiron e rrjetit.

Thuajse të gjithë lojtarët në fushë dhe ata në stol janë përleshur mes tyre, me lojën që për shumë minuta u ndërpre. Pas disa kartonave të kuq dhe paralajmërimit për ndëshkime masive, dueli vijoi për të përfunduar në fund 3-3.

Pamjet e rënda janë shpërndarë me shpejtësi në kanalet e komunikimit, teksa mesfushori mik, Diego Madrigal ka thënë se ajo që ndodhi është në turp për futbollin e Kosta Rikës. "Një njollë e madhe për futbollin tonë kombëtar, nuk mund të ndodhë as në kalçeto".

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)