KATAR 2022/ Kosta Rika befason Japoninë, ringjallet pas turpërimit me Spanjën! Vendos goli i Fuller, feston edhe Gjermania (VIDEO)

Japonia, që shtangu pak ditë më parë Gjermaninë, shumë shpejt është ulur me këmbë në tokë, pasi Kosta Rika e ka mposhtur minimalisht 0-1, për llogari të grupit E. Në stadiumin Ahmed Bin Ali pati pak raste për t’u veçuar, por në tentativën e parë amerikano-qendrorët gjetën rrugën e rrjetës. Kjo goditje erdhi pikërisht në minutrën e 81, me Fuller, i cili lëshoi një goditje ta pakapshme për portierin japonez.

Kjo fitore e Kosta Rikës ishte e papritur edhe për faktin se pak ditë më parë u shkatërrua 7-0 nga Spanja, ndërsa një fitore e kualifikonte Japoninë për në turin tjetër.

Tani tre skuadra në grupin E janë në kuotën e 3 pikëve. Bëhet fjalë për Spanjën, Japoninë dhe Kosta Rikën. Gjermania që ka zero pikë do luajë sonte kundër Spanjën ndeshjen e radhës, që është jetë a vdekje për ‘panzerat’.

Formacionet zyrtare

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com