VIDEO/ Plas në parlamentin e Senegalit! Deputeti godet kolegen me shuplakë, ajo ia kthen me karrige

Një debat i nxehtë në parlamentin e Senegalit gjatë së enjtes u kthye në një përplasje fizike midis dy deputetëve.

Përleshja ndodhi nga dy politikanë që vinin nga radhët e partisë në pushtet dhe opozitës. Një deputet i kësaj të fundit, Massata Samb, goditi me shuplakë në fytyrë deputeten Amy Ndiaye Gniby nga partia në pushtet dhe ky incident ndezi një sherr.

Sherri ndodhi në seancën e së enjtes 1 dhjetor gjatë një prezantimi të buxhetit.

Ajo reagoi menjëherë, duke marrë një karrige e cila e hodhi në drejtim të tij përpara se një grup politikanësh ta rrethonin për ta mbajtur që të që të mos shkaktonte incidente të tjera.

Seanca u pezullua ndërsa dy deputetët vijuan të fyenin dhe grushtonin njëri-tjetrin. 

 

S.S/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Viktima e madhe në Veri është humbja e SHBA si aleat strategjik i Kosovës

Mero Baze: Viktima e madhe në Veri është humbja e SHBA si aleat strategjik i Kosovës