VIDEO/ RB Leipzig fitore të madhe në transfertë, në ndjekje të kryesuesve të Bayern

VIDEO/ RB Leipzig fitore të madhe në transfertë, në ndjekje të kryesuesve të Bayern

Andre Silva

Në "Weserstadion" për javën e 15 në Bundesligë Werder Bremen u mund 1-2 nga Leipzig. Miqtë kaluan të parët në avantazh me Andre Silvën në të 13 minutë, teksa në pjesën e dytë Gross vendosi ekuilibrat. Do duhej minuta e 71 dhe Schlager që RB Leipzig të dilte me pikë të plota. Tanimë Leipzig me 28 pikë mban vendin e dytë në Bundesligë, duke ndjekur Bayernin kryesues. Bremen ndodhet në vendin e nëntë me 21 pikë.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Ndalni Bayern Munich, bavarezët shkëputen në krye të Bundesligës! Wolfsburg marshon drejt Europës, fitojnë Bayer Leverkusen dhe Leipzig


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Kryetarja e Parlamentit Lituanez, Nielsen: Nëse Ukraina nuk fiton, do të jetë një katastrofë gjeopolitike

Kryetarja e Parlamentit Lituanez, Nielsen: Nëse Ukraina nuk fiton, do të jetë një katastrofë gjeopolitike