VIDEO/ Rrëzim dramatik për çiklistin, përplas kokën me shtyllën! Kaska i shpëton jetën

VIDEO/ Rrëzim dramatik për çiklistin, përplas kokën me shtyllën! Kaska i shpëton jetën

Rrëzimi i Chris Harper

Turi i Alpeve midis Italisë dhe Austrisë në çiklizëm nuk ka qenë i favorshëm për Chris Harper. Australiani në garë e sipër, edhe pse i pashqetësuar nga njeri është rrëzuar në asfalt dhe ka rrezikuar jetën.

Çiklisti u përplas dhunshëm me një shtyllë ndriçimi buzë rrugës, teksa për fat kaska që mbante në kokë i shpëtoi jetën pasi përplasja ishte e fuqishme. Ai e mbylli garimin 25 kilometra nga vija e fundit dhe ishte koshient pasi u ngrit.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pronat shtetërore mund të shkëmbehen me private, si e vlerësoni ligjin?×

Lajmi i fundit

Sulmohen me gurë 2 autobusë me tifozë të Skënderbeut, nga Tirana po ktheheshin në Korçë! Thyhen xhamat (FOTO)

Sulmohen me gurë 2 autobusë me tifozë të Skënderbeut, nga Tirana po ktheheshin në Korçë! Thyhen xhamat (FOTO)