VIDEO/ Tensione pa fund në Vlorë, tifozët e Flamurtarit rrethojnë stadiumin dhe presin daljen e arbitrit Cjapi

VIDEO/ Tensione pa fund në Vlorë, tifozët e Flamurtarit rrethojnë stadiumin dhe presin daljen e arbitrit Cjapi

Tifozët vlonjatë jashtë stadiumit 'Flamurtari'


Vijojnë tensionet në Vlorë pas humbjes së Flamurtarit 0-1 me Dinamon për javën e 20-të në Superligë. Tifozët vendas kanë rrethuar stadiumin "Flamurtari" dhe nuk largohen, megjithëse policia është prezente në zonë. Ultrasit vlonjatë janë duke pritur daljen e arbitrit Kreshnik Cjapi. Duket se penalltia e dhënë nga Cjapi dhe kthimi në gol nga Denisson ka shkaktuar kaos në Vlorë, me tensionin që kapi tribunat dhe stafet respektive të dy skuadrave gjatë ndeshjes. Forcat blu kanë marrë masa të shtuara për sigurinë e arbitrave dhe pritet që dalja e tyre nga Vlora të bëhet nën shoqërinë e policisë.


Lajmi kryesor:

Flamurtari mposhtet nga Dinamo, përleshje mes stafeve dhe 3 kartona të kuq në Vlorë! Tifozët rrethojnë stadiumin dhe presin daljen e arbitrit, ndërhyn policia (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Prezantim spektakolar i Benzema-s në Arabinë Saudite, 60 mijë tifozë për të parë ‘Topin e Artë’ në stadium

VIDEO/ Prezantim spektakolar i Benzema-s në Arabinë Saudite, 60 mijë tifozë për të parë ‘Topin e Artë’ në stadium