VIDEO/ 'Ujqërit' katër fitore radhazi në Bundesligë, Wolfsburg 'kafshon' Hoffeinheim

VIDEO/ 'Ujqërit' katër fitore radhazi në Bundesligë, Wolfsburg 'kafshon' Hoffeinheim

Wolfsburg

Në "Pre Zero Arena" Hoffenheim humbi 1-2 me Wolfsburg. Ujqërit "kafshuan" vendasit, teksa marrin fitoren e katërt radhazi në Bundesligë. Vendasit kaluan të parët në avantazh me Baumgartner në minutën e 42, para se Kabak në të 45+5 minutë me autogol të vendoste ekuilibrat. Në pjesën e dytë Baku i dha fitoren miqve të Niko Kovac. Wolfsburg me 23 pikë mban vendin e shtatë, teksa Hoffeinheim me 18 pikë bë vendin e dhjetë.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Ndalni Bayern Munich, bavarezët shkëputen në krye të Bundesligës! Wolfsburg marshon drejt Europës, fitojnë Bayer Leverkusen dhe Leipzig


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen