VIDEOLAJM/ Me flamuj kuqezi e këngë popullore, shqiptarët kërcejnë valle para parlamentit në Athinë

ATHINË- Shqiptarët kanë festuar në mes të Athinës për 28 dhe 29 nëntorin. Me flamuj kuqezi dhe me këngë popullore shqiptare ata kanë kërcyer valle para Parlamentit grek.

Kanë qenë mediat greke që kanë publikuar videon e tyre duke kërcyer në Athinë nën ritmet e muzikës shqiptare.

Kujtojmë se festat kombëtare të Shqipërisë janë festuar në disa shtete të botës, nga shqiptarët që jetojnë atje.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

KPA shkarkon prokurorin Erjon Pano

KPA shkarkon prokurorin Erjon Pano